תכנית המרפסת שלכם

בחרתי לרכז בדף הזה אוסף שאלות שחוזרות על עצמן מצדכם. ככל שירבו השאלות כך אציג אותן כאן על מנת להקל עליכם את הדרך לגינה במרפסת.

מעבר לתחושת הסיפוק והחיסכון הכספי העצום. כאשר זה מגיע עם תמיכה וליווי מקצועי תחשבו כמה כיף ונוח זה יכול להיות כאשר אתם מגיעים מדויקים וברורים למשתלה או לחנות הגינון. כאשר אתם מדברים בשפה שלהם ובאחת מסתיים פרק ההתרוצצות בין משתלות, הבלבול הנובע מתשובות שונות על אותה שאלה, התהיות של מה מתאים ומה לא? איך לסדר? מה קודם למה? אז כן המון זמן וכסף נחסכים כאן! ובל נשכח את עגמת הנפש שעולה כאשר משקיעים בדבר הלא מדויק. 

אם אתם יודעים לשתול נענע או פטוניה באדנית, תוכלו ליישם את התכנית שאכין לכם ובקלות. זו פעילות שתתאים לכל אחת ואחד, מבחינתי החל מגיל 15 עד 115 ובניתי אותה כך שכל אחד יכול, זו בדיוק הכוונה.

בעל המשתלה או מי מטעמו אינו מתכנן ואינו מתמחה במרפסות. בנוסף, המוכרים במשתלה אינם מקבלים 'תמונה מלאה' של המרפסת, הצרכים שלכם כבעליה ואינם מנתחים את כלל המרפסת.  התאמת צמח לתנאי תאורה זה רק חלק קטנטן מתוך תכנון המרפסת.

במילים אחרות. כשם שבעל חנות למערכות ישיבה אינו מעצב לכם את הדירה, כך גם המוכר במשתלה לא יעצב לכם את המרפסת 🙂  

מילה אחרונה בנושא. אחד ההבדלים בין לגשת למשתלה ולרכוש צמחים מתאימים לבין תכנון הוא בכך שמתכנן רואה בבירור איך תיראה הגינה בעתיד. בנוסף, התכנית שאני מפיק, מכילה רשימה עמה יש לגשת למשתלה. כך תוכלו לגשת מדויק וממוקד רק לצמחים שהוגדרו ע"פ התכנון במקום להתבלבל ולבזבז זמן מיותר. ראיתם – לקחתם, ככה פשוט.

אנסח זאת במילים פשוטות. כל תכנון שאבצע מבוסס תקציב שאתם מגדירים מראש. כאשר תמלאו טופס פרטי המרפסת שלכם בהמשך, תגלו סעיף 'תקציב' בו אני מבקש שתציינו למה אתם מכוונים. את ההתאמה לתקציב תשאירו לי.

שאלה מצוינת. 2 תשובות, 1 – עלויות. ההגעה, משך הפגישה, הדלק וכיו"ב, כל אלו יעלו הרבה יותר כאשר אנו יכולים לעשות זאת בשליש מהזמן ובכמעט 50% מהעלות בוודאי אם אתם גרים באזור רחוק ממני גיאוגרפית. 2 – ניסיון. כמות המרפסות שתכננתי במשך 26 שנים, מאפשרת לי להעיף מבט על תמונות המרפסת שלכם ולעיין בטופס הנתונים ששלחתם לי כדי לצאת לדרך. 

בהחלט כן. גם הסעיף הזה הוא חלק בלתי נפרד מהחבילה. אני ממליץ על מקומות עליהם אני סומך שיידעו לתת את המענה המועיל והטוב ביותר. לגבי עלויות והשוואות בין ספקים, את זה אני משאיר לכם, כך גם בנויה התכנית. היא מאפשרת לכם לשלוח אותה למס' גורמים שונים לקבל הצעות מחיר להשוואה ומשם לקבל החלטה.

בוודאי. בסופו של דבר כל הרעיון הוא לפשט את הדברים, את התהליך. אתם מקבלים תכנית + רשימת קניות, מחליטים ממי קונים וזה משגר אליכם הביתה (למרפסת) את שרכשתם. כמו שאמרתי, לכם נותר רק לחבר את הקצוות ולשלוח לי תמונות אושר ופריחה.

עד 5 ימי עסקים והכל אצלכם. ברוב המקרים אני מעביר הרבה קודם לכן. זה תמיד תלוי בעומס ובהתחייבויות קודמות. במקרים נדירים בהם יש עיכוב (זה עוד לא קרה לי) אעדכן אתכם כמובן.

חד משמעית כן J שאלה מעולה והתשובה פשוטה, כן! ניתן ליצור גינת מרפסת בכל תנאי, רק להבין את האפשרויות, המשמעויות ויוצאים לדרך.

אין סיבה, זה עוד מוקדם מידי. בדרך עוד ישתנו כל כך הרבה דברים. צרו עמי שוב קשר 6 חודשים טרם קבלת מפתח ונדבר.

לא. בתכנון אני מתמקד רק בגינת המרפסת.

פשוט מתקשרים! חלק בלתי נפרד מהמודל שאני מציע כולל תמיכה וליווי בשלבי ההקמה עד שתסיימו עמם. אם תזדקקו לייעוץ בהמשך בנושא תחזוקה, ניתן לפנות אליי ואתמחר בהתאם אם בכלל יהיה בכך צורך. תמיכה שלי עד לסיום שלב ההקמה היא חלק בלתי נפרד מהחבילה!

אין זו השאלה הנכונה. השאלה הנכונה היא, מדוע לא עשיתם זאת עד עכשיו. 🙂 

לעובדה שהדירה שכורה אין כל קשר לעניין המרפסת. אני לוקח זאת בחשבון ומתכנן בהתאם לכך ב"יום פקודה" תוכלו להעתיק בקלילות את כאן לשם. אל תוותרו על החלום המרפסתי בגלל שהדירה שכורה.

ניסיתי לעשות זאת אין ספור פעמים. ישנן מרפסות בגודל 12 מר' שדורשות ממני 5 שעות תכנון ומרפסות בגודל 60 מר' שדורשות ממני 3 שעות תכנון ונגמר.

מתוך הישענות על שנתיים בהן אני מפעיל את המודל הזה, אני יכול לומר שהממוצע עומד על 3 וחצי עד ארבע שעות למרפסת לכל היותר.

במידה ואני חורג מכך אני מיד מעדכן. הכל עובד בשקיפות ובפשטות.

יש לכם עוד שאלות ?

מוזמנים לפנות אלי במייל, דרך טופס יצירת הקשר באתר או אפילו כאן בתגובות !