איך יודעים מתי הגיע הזמן להחליף תכולת אדנית?

איך יודעים מתי הגיע הזמן להחליף תכולת אדנית?

איך יודעים שהגיע הזמן להחליף תכולת אדנית?

אני מזכיר זאת בשיחת הטלפון הראשונית שלנו ומציין זאת בכתב הכמויות ואציין זאת גם כאן. תמיד יגיע הרגע בו תצרכו לחדש תכולת אדנית, או כמו שאני נוהג לומר. גינון באדניות/מיכלים הוא 'גינון מוגבל'. מצד אחד ניתן לגדל הכל באדניות, אפילו דשא 🙂

מצד שני בגלל העובדה שאין מדובר בקרקע ואין מקום למערכות השורשים לפרוש זרועות לכל עבר, תמיד יגיע הרגע שבו נצטרך לעשות אחד מהשניים:

  1. לשלוף את תכולת האדנית החוצה, לחתוך שורשים ולהחזיר את הצמח עם גוש שורשים קטן יותר לאדמה / מצע שתילה חדש וטרי. אם בא לכם לראות כיצד עושים זאת פשוט תעברו לקישור הבא ותחזור לכאן לאחר מכן.
  2. להחליף למיכל גדול יותר (כאן אני שם כוכבית*)! חשוב לזכור שהרעיון הוא לא להחליף למיכל גדול יותר כי אם לעשות את התהליך של חידוש תכולה לאורך שנים שוב ושוב באותו המיכל. כך בדיוק אני מתכנן לכם את המרפסת, בראיה עתידית. לכן כגישה תמיד אבחר מראש במיכלים יחסית גדולים, למשל.

עכשיו לאחר התזכורת, בואו נבין איך יודעים שהגיע העת להחליף או לחדש תכולת אדנית>>

 

 

איך יודעים שהגיע הזמן להחליף תכולת אדנית?

סימני זיהוי מקדימים

ישנם 3 סימנים מובהקים לכך שהגיע העת לחדש תכולה ולכן ואלך מהקל אל המעט מורכב יותר,

  1. אחת לחצי שנה בערך, נסו לחפור עם היד במצע השתילה, סמוך לדופן האדניות. אם אתם מרגישים שאתם נלחמים בשורשים, כנראה שהגיע העת לתכנן את חידוש התכולה.
  2. אם בעת השקיה, מים יוצאים מחויר הניקוז בתחתית האדנית מהר יותר ביחס לאדניות אחרות (באותו גודל כמובן כן?), סימן שיש באדנית הזו יותר שורשים ממצע שתילה וזה סימן להתכונן ולהיערך לחידוש התכולה.
  3. אם אתם מזהים שהצמח נראה איך לומר, מעט עייף 🙂 עלים קטנים מהרגיל, ענפים דלילי עלים וכד'… גשו לבדוק ע"פ האפשרות הראשונה (חפירה ליד הדופן וזה).

זהו בגדול

אם תקפידו על בדיקה פעמיים בשנה, תוכלו לחסוך גם עבודה קשה וגם לייצר צימוח והתחדשות באותו מיכל עם אותו הצמח.

בהצלחה